WIKLINA W OGRODZIE – naturalne konstrukcje dla początkujących.

przez | 25 lutego 2019
Wszelkie plecione płotki, tunele i furteczki są ważną częścią naszego ogrodu. Staramy się używać jak najbardziej lokalnych materiałów, a więc gałęzie leszczyny, brzozy, wierzby i derenia to podstawa. Plecione konstrukcje są częścią warzywnika i części ozdobnych – stożki nawet nadają się do umieszczania w donicach z jednorocznymi kwiatami pnącymi. Nie mogłabym bez nich żyć. Nadają naszemu miejscu specjalnego uroku i co najważniejsze są naturalne, nie rzucają się zbytnio w oczy, nie krzyczą i tylko pięknie uzupełniają istniejący już ogród czy krajobraz.  

Dla tego też  z wielką przyjemnością zapraszam w tym roku po raz pierwszy w naszym ogrodzie na warsztaty wiklinowe  🙂

WIKLINA W OGRODZIE  – naturalne konstrukcje dla początkujących.

30 marca 2019

godz. 10.00 – 15.00 

Cena 350 zł / osoba
Ilość miejsc ograniczona.
W cenie lunch oraz materiały. Do domu zabieracie cudny stożek wiklinowy.
Wiecie na ile sposobów można wykorzystać wiklinę w ogrodzie? Można zrobić z niej żywe altany, tunele, płoty, płotki oraz świetnie komponujące się z roślinnością kule, walce i stożki. Wszelkie konstrukcje będą wyglądały naturalnie i ładnie przez okrągłe 12 miesięcy.  Dołączcie do nas i pod okiem specjalistki Sylwii Kozłowskiej zbudujcie sobie stożek dla swojego własnego ogrodu! Sylwia przyjedzie specjalnie z Warszawy ze swoją ‘Manunaturą’ 🙂
A jak już nauczycie się podstawowych splotów, to będziecie mogli robić co tylko chcecie – szczególnie fajne są proste podpory do bylin czy niskie ścianki/krawędzie rabat:

Program warsztatów: 

  •          Podczas warsztatów Sylwia opowie o wiklinie. Nauczy nas jak ją pozyskiwać  i z czego jeszcze można pleść cuda do domu i ogrodu.
  •          Wspólnie wykonamy płotek/obrzeże rabaty w naszym ogrodzie – podczas tego nauczymy się podstawowych splotów i metod, które potem będziemy mogli wykorzystać w swoich ogródkach.  
  •          Każdy uczestnik wykona pod okiem Sylwii stożek do swojego ogrodu.

Wiklinowe stożki można używać na rabatach ozdobnych lub w warzywniku.
Ślicznie wyglądają również w dużych donicach porośnięte jednorocznymi pnączami typu tunbergia.

Kto będzie nas uczył …

Rękodzieło to dla mnie nie tylko praca, ale także pasja oraz nieustanny 
rozwój – mówi o sobie Sylwia.
Sylwia Kozłowska – z zawodu jest architektem krajobrazu, ma za sobą również studia podyplomowe z ochrony środowiska, florystyki oraz artterapii.  Wieloletnia praca zawodowa i społeczna związana z kształtowaniem oraz ochroną krajobrazu sprawiła, że przyroda stała się dla niej inspiracją a także bodźcem do pracy twórczej. Wierzy, iż bliskość natury wywiera pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Kilka lat temu stworzyła własną pracownię w okolicy Warszawy, w której rozwija swoje techniki wikliniarskie. Twórcze działania łączą się tu ze spokojną pracą i przekazywaniem wiedzy innym. Więcej informacji znajdziecie na stronie Sylwii pod adresem www.manunatura.pl 
Kto wie, jakie cuda będziecie mogli potem robić we własnym ogrodzie – może domki dla jeża, a może koszyk na drewno? Mając podstawową wiedzę plecionkarską, można wiele z nią zrobić. 
Chętnych zapraszam do rezerwowania miejsc pod adresem biuro@angielskieogrody.com

czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *