Wycieczka – Londyn / Boska opera, rajskie ogrody 2019

przez | 26 lutego 2019
W związku z tym, że ogrody i muzyka mają się bardzo ku sobie, to jako nowość w moim repertuarze zapraszam bardzo serdecznie do Angielskich Ogrodów w rozszerzonej formule. Angielskie Ogrody łączą się na tą okazję z cudownymi Bardzo Kulturalnymi Wycieczkami Jurka Snakowskiego. Tym razem w programie nie tylko natura, ale i kultura. Nie tylko ogrody, ale i spektakle. Nie tylko jeden pasjonat, ale dwoje. Ogrodniczka Katarzyna Bellingham, zaprasza do angielskich ogrodów, a Jerzy Snakowski, propagator teatru muzycznego – na operę i musical.

Londyn / Boska opera, rajskie ogrody

DATA: 11-15 lipca 2019

CENA: 805 GBP + bilety na spektakle

W programie wycieczki: zwiedzanie ogrodów znajdujących się w Londynie i jego okolicach –  Hatfield House, Hyde Park, Kensington Park, Kew Garden, Ogrody Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego RHS Wisley, zwiedzanie miasta, spektakl musicalu „Upiór w operze” oraz opera „Cyrulik sewilski” na prywatnym, ekskluzywnym festiwalu operowym w Glyndebourne.

Festiwal w Glyndebourne w roku 2018.

Zapewniamy to, czego inni zapewnić nie mogą: po ogrodach i teatrach oprowadzą Państwa pasjonaci, mistrzowie swego fachu. To więcej niż przewodnicy. To będą Wasi osobiści przewodnicy, którzy dzielić będą się swoimi pasjami. Zawsze z Wami i do Waszej dyspozycji.

Londyn ogrody i opera – oferta:

Ramowy plan

11 lipca / wynajęty autokar – 8:00 – spotkanie na lotnisku w Luton / ok. 8:30 – transfer wynajętym autokarem / śniadanie / ok 11:00-15:00 – zwiedzanie ogrodu Hatfield House and Garden z Kasią Bellingham / przejazd autokarem do Londynu i zakwaterowanie w hotelu w samym sercu miasta – Premier Inn London Victoria, 82 – 83 Eccleston Square, Victoria, London SW1V 1PS/ wspólny obiad w hotelu / zwiedzanie Londynu – oprowadza Kasia Bellingham / czas wolny.

12 lipca / transport miejski –  Śniadanie w hotelu / zwiedzanie Hyde Park, Kenningston Park i Royal  Albert Hall – zwiedzanie obiektu i przerwa kawowa / czas wolny / 17:00 – 19:00 – five o’clock czyli wspólny obiad i prelekcja Jerzego Snakowskiego  dot. musicalu w restauracji naszego hotelu Victoria / 19:30 – 22:30 – musical „Upiór w Operze” w Her Majesty’s Theatre w sercu słynnego londyńskiego West End’u.

13 lipca / transport miejski – Śniadanie w hotelu / zwiedzanie Kew Garden z Kasią Bellingham / czas wolny / zwiedzanie London City z Kasią Bellingham / wspólny posiłek „fish and chips” (słynne londyńskie frytki i ryba) w pubie Dickens Inn znajdującym się na terenie historycznych doków Świętej Katarzyny/ czas wolny.

14  lipca / pociąg –Śniadanie w hotelu / ok 12:00 – wyjazd z Victoria Station pociągiem do Glyndebourne / ok 14:30 – zwiedzanie posiadłości Glyndebourne / 16:00 – 20:45 spektakl „Cyrulik sewilski” / ok 17:45 – w przerwie piknik / powrót pociągiem do Londynu.

15 lipca / wynajęty autokar – Śniadanie w hotelu / wymeldowanie z hotelu / przejazd  / ok 11:00 – 16:00 – zwiedzanie ogrodów Królewskiego Towarzystwa Przyrodniczego RHS Wisley i lunch w ogrodach / ok 17:15 przejazd na lotnisko Luton / zakończenie wycieczki

Program może ulec korektom.

Cena
805 GBP + bilety na musical i operę

Cena zawiera: transfer autokarowy / dwa całodzienne bilety na transport miejski / 4 noclegi w pokojach 2-osobowych w hotelu Premier Inn London Victoria*** ze śniadaniem / dodatkowe śniadanie pierwszego dnia / obiad x 3 / lunch x 2 /  wstępy do zwiedzanych ogrodów i Albert Hall / poczęstunek w Albert Hall / bilet na pociąg Londyn – Lewes – Londyn / audioguide / prelekcje Katarzyny Bellingham i Jerzego Snakowskiego

Cena nie zawiera: biletów lotniczych (we własnym zakresie) / ubezpieczenia (we własnym zakresie) / kosztów własnych / biletów na musical i operę (zapewnia organizator)
Bilety na musical: 47, 50 GBP – wliczone w pierwszą ratę (miejsca znajdują się na parterze tzw Stalls  – Stalls Left, rzędy H, J, K i L, miejsca od 21 do 28) plan widowni.

Bilety na operę: przy zapisie prosimy o wskazanie wybranej kategorii miejsc. Będziemy starać się o spełnienie Państwa życzeń; jednak prawo pierwokupu biletów mają sponsorzy festiwalu. Do publicznej sprzedaży mogą więc trafić nie wszystkie kategorie miejsc. Kategorie cenowe: 160, 210, 225, 250, 260 GBP – wybraną i potwierdzoną przez Organizatorów po 3 marca kwotę należy doliczyć do II raty plan widowni w Glyndebourne s. 30-31.

Gwarantowane posiłki zawarte w cenie:
1 dzień – śniadanie w trasie i obiado-kolacja w restauracji hotelowej
2 dzień – śniadanie w hotelu, poczęstunek w Royal Albert Hall / obiad w restauracji hotelowej
3 dzień – śniadanie w hotelu / obiado-kolacja w pubie Dickens Inn
4 dzień – śniadanie w hotelu / piknik w Glyndebourne
5 dzień – śniadanie w hotelu / lunch

Płatność:
I rata – 447,50 GBP (w tym bilet na musical) płatna na konto organizatora (przelew lub wpłata w okienku kasowym banku PKO SA) – do 28 lutego 2019

II rata – 405 GBP + kwota za bilet do opery płatna jw. do 29 kwietnia 2019

Informacje: Katarzyna Bellingham  – +48 607 719 608 / Jerzy Snakowski – +48 601 678 100

Zapisy: +48 782 859 766
Loty do Londyn Luton
Z Gdańska do Londyn Luton latają samoloty linii WizzAir
Wylot 11 lipca 2019 o godz.  6.35 i przylot do Luton o godz. 7.55
Wylot 15 lipca 2019 o godz. 20.55 i przylot do Gdańska o godz. 23.55 (przewoźnik zastrzega sobie prawo do zmiany godziny odlotów).

Stroje:
– musical – nie obowiązują stroje wieczorowe czy formalne; uprzedzamy, że siedzenia w teatrze mogą być nie w pełni komfortowe dla większych osób
– opera – obowiązują stroje wieczorowe; ze względu na piknik na trawie i zmienną pogodę należy zaopatrzyć się w okrycie wierzchnie
Opis obiektów i wydarzeń:
„Upiór w operze” – jeden z najdłużej granych (33 lata!) i najlepiej zarabiających musicali na świecie, największy hit Andrew Lloyd Webbera i jedna z największych londyńskich atrakcji; co kilka lat poddawany jest artystycznemu „tuningowi”, dzięki czemu spektakl i muzyka nadal oszałamiają widzów; atrakcją jest także miejsce jego prezentacji – piękny Teatr Jej Królewskiej Mości.

„Cyrulik sewilski” – komiczna opera Rossiniego; inscenizacja z roku 2016 cieszyła się tak wielkim powodzeniem, że włączoną ją także do programu w roku 2019; tu można obejrzeć fragment inscenizacji z Glyndebourne.

Festiwal w Glyndebourne – prywatny, ekskluzywny festiwal operowy organizowany latem w prywatnej posiadłości pod Londynem, przy której wybudowano teatr operowy; festiwal słynie z najlepszych realizatorów i wykonawców; jego inscenizacje są zawsze dopieszczone i na najwyższym poziomie; do Glyndebourne można dostać się specjalnym pociągiem wypełnionym elegancką publicznością (panie w kapeluszach, panowie w smokingach i wieczorowych garniturach) z piknikowymi koszami w ręku; prowiant spożywa się w czasie specjalnej dłuuuuugiej przerwy; to tu można otrzeć się o brytyjską arystokrację, dzieląc z nią wspólny trawnik w czasie lunchu.

Royal Albert Hall – jeden z architektonicznych symboli Londynu, noszący imię męża królowej Wiktorii; w jej wnętrzach odbywają się konferencje, bale, koncerty muzyki różnej ( w tym słynne Promsy), zawody sportowe, finały Eurowizji i wyborów Miss World.

Spacer po Londynie – nie obiecujemy, że pokażemy Państwu wszystko; ale zapewniamy, że poczują Państwo klimat tego miasta, a zdjęcia wzbudzą zazdrość znajomych.

HATFIELD HOUSE AND GARDENS.
Hatfield to jedna z najwspanialszych starych angielskich rezydencji pamiętająca jeszcze czasy Elżbiety I. Są tu ogrody z malowniczymi rabatami oraz dzikimi łąkami, kilkusetletnie drzewa i przepiękny renesansowy ogród formalny. Pałac został wybudowany w roku 1612 dla słynnego i znanego z książek oraz filmów Sir Roberta Cecila – zaufanego doradcy angielskich królów: Elżbiety I i Jakuba I. Do stworzenia i pielęgnacji ogrodów, genialny Cecil zatrudnił jedną z najciekawszych postaci w historii ogrodów – samego Johna Tradescanta Starszego. Fascynujące miejsce.

Hyde Park to 142 ha zieleni w samym sercu Londynu – ponad 4000 drzew, jezioro, rabaty, ogrody różane, łąki, fontanny i aleje do jazdy konnej. Miejsce to było kiedyś częścią rozległych włości należących do mnichów z klasztoru przy Westminster Abbey . Podczas reformacji w 1536 Henryk VIII ziemie te włączył do skarbu korony. Król uwielbiał tu polować na jelenie, a jego następcy spędzali czas na przechadzkach, jeździe konno i zabawach wśród zieleni. Dzisiaj Hyde Park jest ulubionym miejscem odpoczynku i rekreacji mieszkańców Londynu.

Kensington Garden to jeden z ośmiu królewskich parków położonych w samym Londynie. Kiedyś teren prywatny – dzisiaj jest dostępny dla wszystkich. Ogrody Kensington zajmują powierzchnię 111 hektarów i leżą na zachód od Hyde Parku. Położone są na terenie dwóch dzielnic – City of Westminster oraz Royal Borough of Kensington and Chelsea w zachodniej części centralnego Londynu. Tworzą zielona płuca brytyjskiej stolicy. Znajduje się tam królewska rezydencja Kensington Palace.

KEW GARDENS
Kew Gardens – największa na świecie wiktoriańska oranżeria jest ozdobą londyńskich ogrodów botanicznych Kew Gardens. Podziwiać w niej można kolekcję 10 tys. roślin z całego świata. Wśród nich znajdują się najrzadsze i najbardziej zagrożone gatunki, dla których ogród botaniczny jest „ostatnią szansą na ratunek”. Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew (ang. The Royal Botanic Gardens, Kew) to rozległy kompleks ogrodów i szklarni pomiędzy Richmond i Kew w Richmond upon Thames, w południowo-zachodnim Londynie. Jest to jednocześnie placówka naukowa i edukacyjna o międzynarodowym znaczeniu w zakresie badań botanicznych. W roku 2003 Kew Gardens zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

RHS WISLEY GARDENS
RHS Wisley – piękne szklarnie i oranżerie, rozległe kolorowe rabaty, naturalistyczne kompozycje Pieta Oudolfa, aromatyczne klomby róż – ogród jest bez wątpienia wizytówką Królewskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Położony w brytyjskim hrabstwie Surrey, ogród został stworzony przez biznesmena, naukowca i zapalonego ogrodnika, George’a Fergussona Wilsona w 1878 roku. Dla założyciela ogrodu Wisley miał być eksperymentalnym miejscem (zwanym Oakwood) gdzie będzie uprawiać się wymagające gatunki. Wkrótce ogród zyskał popularność dzięki hodowanym tu liliom, irysom japońskim oraz roślinom wodnym. Dzisiaj jest jednym z najczęściej odwiedzanych ogrodów Wielkiej Brytanii.

Zajmować się Wami będą:Katarzyna Bellingham – ogrodniczka z pasji i wykształcenia. Swoją praktykę zdobywała między innymi w królewskich ogrodach samego księcia Karola, natomiast edukację na polskich i angielskich uczelniach specjalistycznych. Obecnie projektuje ogrody i wykłada w tematyce ogrodów historycznych oraz współczesnych w Polsce i za granicą. Od 12 lat organizuje wycieczki do angielskich ogrodów. Na antenie Radia Gdańsk prowadzi popularną audycję ogrodniczą ‘Ogrodniczka w Radiu Gdańsk’. Jej ogród znajdujący się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego otwarty jest do zwiedzania dla wszystkich.

Jerzy Snakowski – popularyzator opery i musicalu; prowadzący show poświęcone tym sztukom w Operze Bałtyckiej (Opera? Si!) i Teatrze Muzycznym w Gdyni („Musicalomania”); organizator turystki kulturalnej (tzw Bardzo Kulturalne Wycieczki); publicysta; autor sztuk i scenariuszy dot opery (m.in. „Diva for rent”, premiera Teatr Polonia w Warszawie);  w przeszłości m.in wice-dyrektor Opery Bałtyckiej.

czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *